B41888C5338M000
Buy B41888C5338M000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B41888C5338M000
Manufacturer EPCOS
Description CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL
(In US Dollars)
2400 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.630" Dia (16.00mm)
Series:B41888
Ripple Current @ High Frequency:3.6A @ 100kHz
Ratings:AEC-Q200
Polarization:Polar
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can
Other Names:B41888C5338M
B41888C5338M-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Lifetime @ Temp.:10000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:17 mOhms
Height - Seated (Max):1.319" (33.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):19 mOhm @ 10kHz
Detailed Description:3300µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 19 mOhm @ 10kHz 10000 Hrs @ 105°C
Capacitance:3300µF