B41888C5277M
Buy B41888C5277M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B41888C5277M
Manufacturer EPCOS
Description CAP ALUM 270UF 20% 25V RADIAL
(In US Dollars)
12000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Series:B41888
Ripple Current @ High Frequency:690mA @ 100kHz
Ratings:AEC-Q200
Polarization:Polar
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can
Other Names:B41888C5277M000
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.138" (3.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:183 mOhms
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):204 mOhm @ 10kHz
Detailed Description:270µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 204 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C
Capacitance:270µF