B32926H3475M
EPCOS
B32926H3475M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32926H3475M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32926H3475M
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 4.7UF 20% 630VDC RADIAL
(In US Dollars)
720 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:305V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.654" L x 0.709" W (42.00mm x 18.00mm)
Series:B32926
Ratings:AEC-Q200, X2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:495-7053
B32926H3475M000
Operating Temperature:-
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:1.476" (37.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.280" (32.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:4.7µF Film Capacitor 305V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:4.7µF