B32926H3225M
EPCOS
B32926H3225M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32926H3225M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32926H3225M
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 2.2UF 20% 305VAC RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 665 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:305V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.654" L x 0.551" W (42.00mm x 14.00mm)
Series:B32926
Ratings:AEC-Q200, X2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:495-7052
B32926H3225M000
Operating Temperature:-
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:1.476" (37.50mm)
Height - Seated (Max):0.984" (25.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:2.2µF Film Capacitor 305V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:2.2µF