B32926E3685M
EPCOS
B32926E3685M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32926E3685M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32926E3685M
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 6.8UF 20% 305VAC RADIAL
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:305V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.654" L x 0.709" W (42.00mm x 18.00mm)
Series:B32926
Ratings:X2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:1.476" (37.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.280" (32.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
Detailed Description:6.8µF Film Capacitor 305V Polypropylene (PP) Radial
Capacitance:6.8µF