B32778P7306K000
EPCOS
B32778P7306K000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32778P7306K000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32778P7306K000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 30UF 10% 700VDC RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 296 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:700V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Series:B32778P
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:495-75571
B32778P7306K
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Lead Spacing:2.067" (52.50mm)
Height - Seated (Max):1.772" (45.00mm)
Features:-
ESR (Equivalent Series Resistance):4.2 mOhms
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:30µF Film Capacitor 700V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:30µF