B32778J0207K000
EPCOS
B32778J0207K000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32778J0207K000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32778J0207K000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 200UF 10% 1.1KVDC 12DIP
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 156 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:1100V (1.1kV)
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:2.264" L x 5.118" W (57.50mm x 130.00mm)
Series:B32778
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:12-DIP
Other Names:495-6927
B32778J 207K
B32778J207K
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:2.067" (52.50mm)
Height - Seated (Max):2.283" (58.00mm)
Features:Long Life
ESR (Equivalent Series Resistance):1.4 mOhms
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:200µF Film Capacitor 1100V (1.1kV) Polypropylene (PP), Metallized 12-DIP
Capacitance:200µF