B32778H9506J000
EPCOS
B32778H9506J000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32778H9506J000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32778H9506J000
Manufacturer EPCOS
Description FILM CAP MKP DC LINK 50.0F 5% 90
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 43 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:800V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:2.264" L x 1.496" W (57.50mm x 38.00mm)
Series:B32778H
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial - 4 Leads
Other Names:495-77227
B32778H9506J
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Lead Spacing:2.067" (52.50mm)
Height - Seated (Max):2.264" (57.50mm)
Features:Long Life
ESR (Equivalent Series Resistance):5.5 mOhms
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:50µF Film Capacitor 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads
Capacitance:50µF