B32674D8474K000
EPCOS
B32674D8474K000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32674D8474K000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32674D8474K000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.47UF 10% 875VDC RAD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:875V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Series:B32674
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:495-2938
B32674D8474K
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:1.083" (27.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.748" (19.00mm)
Features:Long Life
ESR (Equivalent Series Resistance):45.2 mOhms
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.47µF Film Capacitor 875V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.47µF