B32674F1105K000
Buy B32674F1105K000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32674F1105K000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 1UF 10% 900VDC RADIAL
(In US Dollars)
800 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:900V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Series:B32674
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:B32674F1105K
B32674F1105K-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:1.083" (27.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Long Life
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:1µF Film Capacitor 900V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:1µF