B32674D8105J000
EPCOS
B32674D8105J000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32674D8105J000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32674D8105J000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 1UF 5% 875VDC RADIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:875V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.240" L x 0.531" W (31.50mm x 13.50mm)
Series:B32674
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:495-76845
B32674D8105J
B32674D8105J-ND
B32674D8105J000-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:1.083" (27.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.906" (23.00mm)
Features:Long Life
ESR (Equivalent Series Resistance):22.2 mOhms
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:1µF Film Capacitor 875V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:1µF