B32656S7684K561
Buy B32656S7684K561 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32656S7684K561
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.68UF 1.25KVDC SCREW
(In US Dollars)
96 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:1250V (1.25kV)
Voltage Rating - AC:500V
Tolerance:±10%
Termination:Screw Terminals
Series:B32656S
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Rectangular Box
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:1.004" (25.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
ESR (Equivalent Series Resistance):6 mOhms
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.68µF Film Capacitor 500V 1250V (1.25kV) Polypropylene (PP), Metallized Rectangular Box
Capacitance:0.68µF