B32656S7474K565
Buy B32656S7474K565 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32656S7474K565
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.47UF 1.25KVDC QC TERM
(In US Dollars)
128 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:1250V (1.25kV)
Voltage Rating - AC:500V
Tolerance:±10%
Termination:Screw Terminals
Size / Dimension:1.654" L x 0.709" W (42.00mm x 18.00mm)
Series:B32656S
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Rectangular Box
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.866" (22.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.280" (32.50mm)
Features:Low ESL
ESR (Equivalent Series Resistance):8.5 mOhms
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.47µF Film Capacitor 500V 1250V (1.25kV) Polypropylene (PP), Metallized Rectangular Box
Capacitance:0.47µF