B32656S7224K564
EPCOS
B32656S7224K564
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32656S7224K564 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32656S7224K564
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.22UF 1.25KVDC SCREW
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 126 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:1250V (1.25kV)
Voltage Rating - AC:500V
Tolerance:±10%
Termination:Screw Terminals
Series:B32656S
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Rectangular Box
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.984" (25.00mm)
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
ESR (Equivalent Series Resistance):11.5 mOhms
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.22µF Film Capacitor 500V 1250V (1.25kV) Polypropylene (PP), Metallized Rectangular Box
Capacitance:0.22µF