B32529C0123K000
EPCOS
B32529C0123K000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32529C0123K000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32529C0123K000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.012UF 10% 63VDC RAD
(In US Dollars)
8000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:63V
Voltage Rating - AC:40V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Series:B32529
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:B32529C 123K
B32529C123K
B32529C123K-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Detailed Description:0.012µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
Capacitance:0.012µF