B32529C0123K289
EPCOS
B32529C0123K289
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32529C0123K289 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32529C0123K289
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.012UF 10% 63VDC RAD
(In US Dollars)
3200 pcs6400 pcs9600 pcs16000 pcs
32000 pcs80000 pcs160000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:63V
Voltage Rating - AC:40V
Tolerance:±10%
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Other Names:495-76961-3
B32529C 123K289
B32529C0123K289-ND
B32529C123K289
B32529C123K289-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Detailed Description:0.012µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
Capacitance:0.012µF