B32529C0122J289
EPCOS
B32529C0122J289
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32529C0122J289 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32529C0122J289
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 1200PF 5% 100VDC RADIAL
(In US Dollars)
12800 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:100V
Voltage Rating - AC:63V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Series:B32529
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Other Names:B32529C 122J289
B32529C122J289
B32529C122J289-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Detailed Description:1200pF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
Capacitance:1200pF