B32529C0104K189
EPCOS
B32529C0104K189
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32529C0104K189 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32529C0104K189
Manufacturer EPCOS
Description Cap Film 0.1uF 63V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 125C T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 68254 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:63V
Voltage Rating - AC:40V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
Series:B32529
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Other Names:495-2465-2
495-2466-2-ND
B32529C 104K189
B32529C104K189
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Detailed Description:0.1µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
Capacitance:0.1µF