B32529C0104M000
EPCOS
B32529C0104M000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32529C0104M000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32529C0104M000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.1UF 20% 63VDC RADIAL
(In US Dollars)
8000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:63V
Voltage Rating - AC:40V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
Series:B32529
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:B32529C 104M
B32529C104M
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Detailed Description:0.1µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
Capacitance:0.1µF