B32529C0104J289
TDK Corporation
B32529C0104J289
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32529C0104J289 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32529C0104J289
Manufacturer TDK Electronics Inc.
Description Cap Film 0.1uF 63V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Ammo
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 90 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
3200 pcs6400 pcs9600 pcs16000 pcs
32000 pcs80000 pcs160000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:63V
Voltage Rating - AC:40V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
Series:B32529
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Other Names:495-2463-3
495-2464-3-ND
B32529C 104J289
B32529C104J289
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Detailed Description:0.1µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
Capacitance:0.1µF