AOCJYA-10.000MHZ-SW
Abracon Corporation
AOCJYA-10.000MHZ-SW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AOCJYA-10.000MHZ-SW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AOCJYA-10.000MHZ-SW
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC OCXO 10.000MHZ SINE WAVE SMD
(In US Dollars)
15 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:5V
Type:OCXO
Size / Dimension:1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Series:AOCJY
Ratings:-
Packaging:Tray
Package / Case:6-SMD, No Lead, 5 Leads
Output:Sine Wave
Operating Temperature:0°C ~ 50°C
Mounting Type:Surface Mount
Height - Seated (Max):0.500" (12.70mm)
Function:Standby (Power Down)
Frequency Stability:±5ppb
Frequency:10MHz
Detailed Description:10MHz OCXO Sine Wave Oscillator 5V Standby (Power Down) 6-SMD, No Lead, 5 Leads