AOCJYA-10.000MHZ
Abracon Corporation
AOCJYA-10.000MHZ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AOCJYA-10.000MHZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AOCJYA-10.000MHZ
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC OCXO 10.000MHZ CMOS SMD
Data sheet
Voltage - Supply:5V
Type:OCXO
Size / Dimension:1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Package / Case:6-SMD, No Lead, 5 Leads
Output:CMOS
Operating Temperature:0°C ~ 50°C
Height - Seated (Max):0.500" (12.70mm)
Function:Standby (Power Down)
Frequency Stability:±5ppb
Frequency:10MHz
Detailed Description:10MHz OCXO CMOS Oscillator 5V Standby (Power Down) 6-SMD, No Lead, 5 Leads