AOCJYA-100.000MHZ-E-SW
Abracon Corporation
AOCJYA-100.000MHZ-E-SW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AOCJYA-100.000MHZ-E-SW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AOCJYA-100.000MHZ-E-SW
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC OCXO 100.000MHZ SNWV SMD
(In US Dollars)
15 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:5V
Type:OCXO
Size / Dimension:1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Series:AOCJY
Ratings:-
Packaging:Tray
Package / Case:6-SMD, No Lead, 5 Leads
Output:Sine Wave
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.500" (12.70mm)
Function:Standby (Power Down)
Frequency Stability:±10ppb
Frequency:100MHz
Detailed Description:100MHz OCXO Sine Wave Oscillator 5V Standby (Power Down) 6-SMD, No Lead, 5 Leads