AFT23S170-13SR3
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFT23S170-13SR3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AFT23S170-13SR3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AFT23S170-13SR3 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | FET RF 65V 2.4GHZ NI780S-2L4S |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 28V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | LDMOS |
| Supplier Device Package: | NI-780S-6 |
| Series: | - |
| Power - Output: | 45W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | NI-780S-6 |
| Other Names: | 935317799128 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 18.8dB |
| Frequency: | 2.4GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS 28V 1.1A 2.4GHz 18.8dB 45W NI-780S-6 |
| Current Rating: | - |
| Current - Test: | 1.1A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AFT23S170-13SR3, use the request quote form to request AFT23S170-13SR3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AFT23S170-13SR3.The price and lead time for AFT23S170-13SR3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AFT23S170-13SR3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

