AFT23H201-24SR6
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFT23H201-24SR6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AFT23H201-24SR6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AFT23H201-24SR6 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | AIRFAST RF POWER LDMOS TRANSISTO |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 28V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | LDMOS |
| Supplier Device Package: | ACP-1230S-4L2L |
| Series: | - |
| Power - Output: | 210W |
| Package / Case: | ACP-1230S-4L2L |
| Other Names: | 935320889128 |
| Noise Figure: | - |
| Gain: | 15.6dB |
| Frequency: | 2.3GHz ~ 2.4GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS 28V 500mA 2.3GHz ~ 2.4GHz 15.6dB 210W ACP-1230S-4L2L |
| Current Rating: | 10µA |
| Current - Test: | 500mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AFT23H201-24SR6, use the request quote form to request AFT23H201-24SR6 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AFT23H201-24SR6.The price and lead time for AFT23H201-24SR6 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AFT23H201-24SR6.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

