AFT23H200-4S2LR6
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFT23H200-4S2LR6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AFT23H200-4S2LR6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AFT23H200-4S2LR6 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors |
| Description | Airfast RF Power LDMOS Transistor, 2300-2400 MHz, 45 W Avg., 28 V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 150 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $97.47 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 28V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | LDMOS (Dual) |
| Supplier Device Package: | NI-1230-4LS2L |
| Series: | - |
| Power - Output: | 45W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | NI-1230-4LS2L |
| Other Names: | 935311216128 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 15.3dB |
| Frequency: | 2.3GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS (Dual) 28V 500mA 2.3GHz 15.3dB 45W NI-1230-4LS2L |
| Current Rating: | - |
| Current - Test: | 500mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AFT23H200-4S2LR6, use the request quote form to request AFT23H200-4S2LR6 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AFT23H200-4S2LR6.The price and lead time for AFT23H200-4S2LR6 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AFT23H200-4S2LR6.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

