AEB475M2WL32T-F
Cornell Dubilier Electronics
AEB475M2WL32T-F
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AEB475M2WL32T-F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AEB475M2WL32T-F
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Description CAP ALUM 4.7UF 20% 450V SMD
(In US Dollars)
150 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:450V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm)
Size / Dimension:0.492" Dia (12.50mm)
Series:AEB
Ripple Current @ Low Frequency:24.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:49mA @ 100kHz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial, Can - SMD
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:4.8 Ohms
Height - Seated (Max):0.650" (16.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:4.7µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
Capacitance:4.7µF