ACM2012H-900-2P-T05
TDK Corporation
ACM2012H-900-2P-T05
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ACM2012H-900-2P-T05 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ACM2012H-900-2P-T05
Manufacturer TDK
Description Ind Common Mode Choke 90Ohm 300mA 300mOhm Wirewound 4-Pin 0805 T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 32427 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:20V
Voltage Rating - AC:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Series:ACM-H
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Horizontal, 4 PC Pad
Other Names:445-175042-2
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Lines:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Impedance @ Frequency:90 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.051" (1.30mm)
Filter Type:Signal Line
Features:-
Detailed Description:2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100MHz 300mA DCR 300 mOhm
DC Resistance (DCR) (Max):300 mOhm
Current Rating (Max):300mA