ACM2012E-900-2P-T00
TDK Corporation
ACM2012E-900-2P-T00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ACM2012E-900-2P-T00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ACM2012E-900-2P-T00
Manufacturer TDK
Description ACM-E Series 0805 90 Ohm 330 mA 350 mOhm DCR 50 V SMT Common Mode Filter
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 31285 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Series:ACM-E
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Horizontal, 4 PC Pad
Other Names:445-175023-2
ACM2012E-900-2P-T00-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Lines:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Impedance @ Frequency:90 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.043" (1.10mm)
Filter Type:Signal Line
Features:-
Detailed Description:2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100MHz 330mA DCR 350 mOhm
DC Resistance (DCR) (Max):350 mOhm
Current Rating (Max):330mA