ACM2012E-900-2P-T01
TDK Corporation
ACM2012E-900-2P-T01
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ACM2012E-900-2P-T01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ACM2012E-900-2P-T01
Manufacturer TDK
Description Common Mode Chokes Dual 0.18uH 90Ohm 100MHz 0.3A 0.55Ohm DCR SMD T/R / CMC 330MA 2LN 90 OHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 36234 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Series:ACM-E
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Horizontal, 4 PC Pad
Other Names:445-173002-2
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Lines:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Impedance @ Frequency:90 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.043" (1.10mm)
Filter Type:Signal Line
Features:-
Detailed Description:2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100MHz 330mA DCR 350 mOhm
DC Resistance (DCR) (Max):350 mOhm
Current Rating (Max):330mA