ABM8-12.000MHZ-R100-D7G-T
Abracon Corporation
ABM8-12.000MHZ-R100-D7G-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ABM8-12.000MHZ-R100-D7G-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ABM8-12.000MHZ-R100-D7G-T
Manufacturer Abracon Corporation
Description CRYSTAL 12.000MHZ 18PF SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs100 pcs500 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:ABM8
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Other Names:535-14382-1
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Load Capacitance:18pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.032" (0.80mm)
Frequency Tolerance:±15ppm
Frequency Stability:±15ppm
Frequency:12MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Detailed Description:12MHz ±15ppm Crystal 18pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead