ABM7-8.000MHZ-8-R80-D2Y-T
Abracon Corporation
ABM7-8.000MHZ-8-R80-D2Y-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ABM7-8.000MHZ-8-R80-D2Y-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ABM7-8.000MHZ-8-R80-D2Y-T
Manufacturer Abracon Corporation
Description CRYSTAL 8.000MHZ 8PF SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs100 pcs500 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Series:ABM7
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:2-SMD, No Lead
Other Names:535-14381-6
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Load Capacitance:8pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)
Frequency Tolerance:±20ppm
Frequency Stability:±30ppm
Frequency:8MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Detailed Description:8MHz ±20ppm Crystal 8pF 80 Ohms 2-SMD, No Lead