ABM7-9.81563MHZ-10-R50-D4Q-T
Abracon Corporation
ABM7-9.81563MHZ-10-R50-D4Q-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ABM7-9.81563MHZ-10-R50-D4Q-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ABM7-9.81563MHZ-10-R50-D4Q-T
Manufacturer Abracon Corporation
Description CRYSTAL 9.81563MHZ 10PF SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Series:ABM7
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2-SMD, No Lead
Other Names:535-13190-2
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:25 Weeks
Load Capacitance:10pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±100ppm
Frequency:9.81563MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Detailed Description:9.81563MHz ±30ppm Crystal 10pF 50 Ohms 2-SMD, No Lead