A-2PA-113-300B2
Amphenol Connex (Amphenol RF)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy A-2PA-113-300B2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy A-2PA-113-300B2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | A-2PA-113-300B2 |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol Connex (Amphenol RF) |
| Description | CBL ASSY AMMC PLUG-PLUG 11.811" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.65 | $5.424 | $4.972 | $4.746 | $4.52 | |
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | ||
| $3.955 | $3.842 | $3.277 | $3.051 | ||
Specifications
Data sheet
| Style: | AMMC to AMMC |
|---|---|
| Series: | - |
| Other Names: | A2PA113300B2 ARF2322 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 90°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Length: | 11.811" (300.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Gender: | Female to Female |
| Frequency - Max: | 6GHz |
| Features: | Shielded |
| Detailed Description: | Cable Assembly Coaxial AMMC to AMMC Female to Female 1.13mm OD Coaxial Cable 11.811" (300.00mm) |
| Color: | Black |
| Cable Type: | 1.13mm OD Coaxial Cable |
| 2nd Connector: | Ultra Miniature Coaxial Plug, Female Socket, Right Angle |
| 1st Connector: | Ultra Miniature Coaxial Plug, Female Socket, Right Angle |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply A-2PA-113-300B2, use the request quote form to request A-2PA-113-300B2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number A-2PA-113-300B2.The price and lead time for A-2PA-113-300B2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# A-2PA-113-300B2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
