9BMB24F2D01
Sanyo Denki
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9BMB24F2D01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 9BMB24F2D01
Manufacturer Sanyo Denki
Description EC AXIAL 97X33MM LOCK
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Width:33.00mm
Weight:0.419 lb (190.06g)
Voltage Range:12 ~ 26.4VDC
Voltage - Rated:24VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:1.647 in H2O (410.0 Pa)
Size / Dimension:Rectangular/Rounded - 97.1mm L x 95mm H
Series:San Ace B97
RPM:4500 RPM
Power (Watts):10.80W
Operating Temperature:-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Noise:56.0 dB(A)
Material - Frame:Plastic
Material - Blade:Plastic
Lifetime @ Temp.:40000 Hrs @ 60°C
Ingress Protection:-
Features:Locked Rotor Sensor
Fan Type:Blower
Current Rating:0.450A