9BMB12P2H01
Sanyo Denki
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9BMB12P2H01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 9BMB12P2H01
Manufacturer Sanyo Denki
Description EC AXIAL 97X33MM PWM
Lead Free Status / RoHS Status
In stock 39 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Width:33.00mm
Voltage Range:10.2 ~ 13.8VDC
Voltage - Rated:12VDC
Termination:4 Wire Leads
Static Pressure:1.968 in H2O (490.0 Pa)
Size / Dimension:Rectangular/Rounded - 97.1mm L x 95mm H
Series:San Ace B97
RPM:4850 RPM
Power (Watts):13.20W
Other Names:1688-2269
9BMB12P2H01-ND
Operating Temperature:-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Noise:57.0 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material - Frame:Plastic
Material - Blade:Plastic
Lifetime @ Temp.:40000 Hrs @ 60°C
Ingress Protection:-
Features:Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Fan Type:Blower
Current Rating:1.10A