97U870AKIT
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 97U870AKIT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 97U870AKIT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 97U870AKIT |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC CLK DVR PLL 1:10 40VFQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.7 V ~ 1.9 V |
|---|---|
| Type: | Driver, PLL |
| Supplier Device Package: | 40-VFQFPN (6x6) |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 1:10 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 40-VFQFN Exposed Pad |
| PLL: | Yes with Bypass |
| Output: | SSTL-18 |
| Other Names: | ICS97U870AKIT ICS97U870AKIT-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input: | Clock |
| Frequency - Max: | 370MHz |
| Divider/Multiplier: | No/No |
| Differential - Input:Output: | Yes/Yes |
| Base Part Number: | ICS97U870 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 97U870AKIT, use the request quote form to request 97U870AKIT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 97U870AKIT.The price and lead time for 97U870AKIT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 97U870AKIT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

