97U870AKLF
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 97U870AKLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 97U870AKLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 97U870AKLF |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC CLK DVR PLL 1:10 40VFQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.7 V ~ 1.9 V |
|---|---|
| Type: | Driver, PLL |
| Supplier Device Package: | 40-VFQFPN (6x6) |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 1:10 |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 40-VFQFN Exposed Pad |
| PLL: | Yes with Bypass |
| Output: | SSTL-18 |
| Other Names: | ICS97U870AKLF ICS97U870AKLF-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: | Clock |
| Frequency - Max: | 370MHz |
| Divider/Multiplier: | No/No |
| Differential - Input:Output: | Yes/Yes |
| Base Part Number: | ICS97U870 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 97U870AKLF, use the request quote form to request 97U870AKLF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 97U870AKLF.The price and lead time for 97U870AKLF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 97U870AKLF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


