96FD25-S1TB-PLG2
Advantech
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 96FD25-S1TB-PLG2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 96FD25-S1TB-PLG2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 96FD25-S1TB-PLG2 |
|---|---|
| Manufacturer | Advantech |
| Description | SSD 1TB 2.5" SATA3 MLC 7MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $726.18 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5V |
|---|---|
| Type: | SATA III |
| Speed - Write: | 450MB/s |
| Speed - Read: | 500MB/s |
| Size / Dimension: | 100.0mm x 70.00mm x 7.00mm |
| Series: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Memory Type: | FLASH - NAND (MLC) |
| Memory Size: | 1TB |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Form Factor: | 2.5" |
| Detailed Description: | Solid State Drive (SSD) 1TB SATA III FLASH - NAND (MLC) 2.5" 5V |
| Current - Max: | 900mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 96FD25-S1TB-PLG2, use the request quote form to request 96FD25-S1TB-PLG2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 96FD25-S1TB-PLG2.The price and lead time for 96FD25-S1TB-PLG2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 96FD25-S1TB-PLG2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

