96FD25-S128-PLG1
Advantech
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 96FD25-S128-PLG1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 96FD25-S128-PLG1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 96FD25-S128-PLG1 |
|---|---|
| Manufacturer | Advantech |
| Description | SSD 128GB 2.5" MLC SATA III 5V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 1.98 oz (56g) |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 5V |
| Type: | SATA III |
| Speed - Write: | 310MB/s |
| Speed - Read: | 520MB/s |
| Size / Dimension: | 100.0mm x 69.85mm x 6.80mm |
| Series: | - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Memory Type: | FLASH - NAND (MLC) |
| Memory Size: | 128GB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Form Factor: | 2.5" |
| Detailed Description: | Solid State Drive (SSD) 128GB SATA III FLASH - NAND (MLC) 2.5" 5V |
| Current - Max: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 96FD25-S128-PLG1, use the request quote form to request 96FD25-S128-PLG1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 96FD25-S128-PLG1.The price and lead time for 96FD25-S128-PLG1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 96FD25-S128-PLG1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

