80LSQ33000M51X118
Buy 80LSQ33000M51X118 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 80LSQ33000M51X118
Manufacturer Rubycon
Description SCREW TERMINAL
(In US Dollars)
30 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:80V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:2.008" Dia (51.00mm)
Series:LSQ
Ripple Current @ Low Frequency:10.5A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:11.55A @ 10kHz
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Manufacturer Standard Lead Time:46 Weeks
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:0.858" (21.80mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):4.764" (121.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:33000µF 80V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 85°C
Capacitance:33000µF