Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 744066150 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 744066150
Manufacturer Wurth Elektronik
Description Power Choke Shielded Wirewound 15uH 30% 100KHz Ferrite 3.2A 50mOhm DCR T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 18582 pcs
Type:Wirewound
Tolerance:±30%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:732-1077-2
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:15µH
Height - Seated (Max):0.161" (4.10mm)
Frequency - Self Resonant:16MHz
Detailed Description:15µH Shielded Wirewound Inductor 3.2A 50 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):50 mOhm Max
Current Rating:3.2A
Current - Saturation:3.25A