72V84L15PAG
Buy 72V84L15PAG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 72V84L15PAG
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC FIFO ASYNCH 2048X18 56TSSOP
(In US Dollars)
34 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Supplier Device Package:56-TSSOP
Series:72V
Retransmit Capability:Yes
Programmable Flags Support:No
Packaging:Tube
Package / Case:56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width)
Other Names:IDT72V84L15PAG
IDT72V84L15PAG-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Memory Size:72K (4K x 9 x 2)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Function:Asynchronous
FWFT Support:No
Expansion Type:Depth, Width
Data Rate:40MHz
Current - Supply (Max):100mA