72V271LA15PFGI
Renesas Electronics America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 72V271LA15PFGI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 72V271LA15PFGI
Manufacturer Renesas
Description TQFP-64(14X14) Fifo Memory Rohs
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 423 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Supplier Device Package:64-TQFP (14x14)
Series:72V
Package / Case:64-LQFP
Other Names:IDT72V271LA15PFGI
IDT72V271LA15PFGI-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Memory Size:288K (32K x 9)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Expansion Type:Depth, Width
Data Rate:66.7MHz
Current - Supply (Max):55mA