595D337X0010R2T
Electro-Films (EFI) / Vishay
595D337X0010R2T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 595D337X0010R2T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 595D337X0010R2T
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 330UF 10V 20% 2824
(In US Dollars)
600 pcs1200 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Series:TANTAMOUNT®, 595D
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2824 (7260 Metric)
Other Names:718-1019-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2A (4 Weeks)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Manufacturer Size Code:R
Height - Seated (Max):0.148" (3.75mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):130 mOhm
Detailed Description:330µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10V 2824 (7260 Metric) 130 mOhm
Capacitance:330µF