595D337X9004C2T
Electro-Films (EFI) / Vishay
595D337X9004C2T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 595D337X9004C2T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 595D337X9004C2T
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 330UF 4V 10% 2812
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Series:TANTAMOUNT®, 595D
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2812 (7132 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2A (4 Weeks)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Manufacturer Size Code:C
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):170 mOhm
Detailed Description:330µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 4V 2812 (7132 Metric) 170 mOhm
Capacitance:330µF