595D337X0010D4T
Electro-Films (EFI) / Vishay
595D337X0010D4T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 595D337X0010D4T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 595D337X0010D4T
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 330UF 10V 20% 2917
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Series:TANTAMOUNT®, 595D
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2A (4 Weeks)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Manufacturer Size Code:D
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):140 mOhm
Detailed Description:330µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10V 2917 (7343 Metric) 140 mOhm
Capacitance:330µF