595D336X0010C2T
Electro-Films (EFI) / Vishay
595D336X0010C2T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 595D336X0010C2T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 595D336X0010C2T
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 33UF 10V 20% 2812
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Series:TANTAMOUNT®, 595D
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2812 (7132 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2A (4 Weeks)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Manufacturer Size Code:C
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.110" (2.79mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:33µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10V 2812 (7132 Metric)
Capacitance:33µF