595D336X0010A2T
Sprague
595D336X0010A2T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 595D336X0010A2T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 595D336X0010A2T
Manufacturer Sprague
Description Cap Tant Solid 33uF 10V A CASE 20% (3.7 X 1.8 X 1.4mm) SMD 3 Ohm 125C T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 57920 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.146" L x 0.071" W (3.70mm x 1.80mm)
Series:TANTAMOUNT®, 595D
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1507 (3718 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2A (4 Weeks)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Manufacturer Size Code:A
Height - Seated (Max):0.068" (1.73mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):3 Ohm
Detailed Description:33µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10V 1507 (3718 Metric) 3 Ohm
Capacitance:33µF