50SEV22M8X6.5
Rubycon
50SEV22M8X6.5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 50SEV22M8X6.5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 50SEV22M8X6.5
Manufacturer Rubycon
Description CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Series:SEV
Ripple Current @ Low Frequency:80mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:120mA @ 10kHz
Ratings:AEC-Q200
Polarization:Polar
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:Radial, Can - SMD
Other Names:1189-3102-6
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:22µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance:22µF